https://www.high-endrolex.com/41 Medicis Jobboard | Annunci - Ginecologo-ostetrico - ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΓΑΛΛΙΑ - Γαλλία - Francia

MEDICIS CONSULT

FR 54, rue Lhomond
75005 - PARIS, Francia

Informazioni complementari

Medicis Consult est un cabinet de conseil en recrutement spécialisé dans le domaine médical en Europe.

Dernières références :

Centres

Consulta la scheda
MEDICIS CONSULT Contattaci

ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΓΑΛΛΙΑ

Γαλλία / Francia 11/08/2020

Principali elementi

  • Specialità - Ginecologo-ostetrico
  • Città - Γαλλία
  • Paese - Francia
  • Tipo di statuto proposto - Praticien Contractuel
  • Tipologia di contratto proposto - CDI
  • Esperienze - Confermato (+ di 5 anni di esperienza)
  • Durata del contratto - Permanente
  • Data di assunzione - 01/01/2021

Descrizione

// Cliccate sul bottone per tradurre questo’ annuncio nella lingua desiderata
-Θέση γυναικολόγου-μαιευτήρα  σε κρατικό νοσοκομείο στη Γαλλία σε απόσταση 20 χλμ από το αεροδρόμιο στη Γενεύη.

Κύριες αρμοδιότητες

-  παρακολούθηση εγκυμοσύνης, τοκετούς και μη καρκινικές επεμβάσεις (κυρίως καισαρικές)

- υπερηχογράφημα κάτω κοιλίας (ελάσσονος πυέλου)

Δραστηριότητα του τμήματος

-Πλήρης υπηρεσία νοσηλείας με 35 μαιευτικά κρεβάτια, συμπεριλαμβανομένων των 8 κρεβατιών που προορίζονται για παθολογική εγκυμοσύνη και 2 δωμάτια καγκουρό
-η ομάδα – 8 ιατρούς, 32 μαίες, 29 νοσηλεύτριες
-μαιευτήριο επίπεδο ΙΙΑ

Για περισσότερες πληροφορίες

Άννα Μαρία Παπαδημητρίου

am.papadimitriou@medicis-consult.com

Τηλέφωνο επικοινωνίας – 6972007440.

Indietro